crna mačka

Zabok opet srušio Cibonu i ostao u igri za polufinale Premijer lige

06.05.2024 u 21:45

Košarkaši Zaboka poravnali su omjer u pobjedama protiv Cibone na 1-1 u četvrtfinalu doigravanja prvenstva Hrvatske 73-70 (10-11, 22-17, 23-23, 18-19) domaćom pobjedom u drugoj utakmici pa će o putniku u polufinale odlučivati treći dvoboj koji je na programu u srijedu u Zagrebu.

Nickolas Neal sa 22 i Emil Savić sa 16 koševa bili su najefikasniji kod Zaboka, dok su Krešimir Radovčić, Ivan Majcunić i Aleksandar Aranitović postigli po 15 pogodaka za Cibonu.

Nakon nervoznog učaska u utakmicu u kojem su igrači obje momčad promašivali, u drugoj i početkom treće četvrtine bolje su se snašli domaćini te u 24. minuti poveli s najvećih 10 razlike (42-32). Cibona se vratila u egal prvenstveno zahvaljujući svom junioru Katanoviću, da bi tri minute prije kraja susreta i povela sa 64-60. No, tada je u domaćem sastavu stvar u svoje ruke uzeo iskusni Amerikanac Neal i doveo Zabok u prednost 69-68. Kod tog je rezultata 25 sekundi prije kraja Majcunić promašio jedan težak šut nakon čega su domaći koševima s linije slobodnih bacanja uspjeli sačuvati pobjedu.

Bio je ovo peti međusobni susret Zabka i Cibone ove sezone i treća pobjeda Zaboka.

Pobjednik ovog para u polufinalu će igrati protiv Splita koji je sa 2-0 u pobjedama izbacio Dubrovnik.