SUPERSPORT HRVATSKI NOGOMETNI KUP

Trener Dinama poslao jasnu poruku igračima: Ovo je prilika za one koji su nezadovoljni

31.10.2023 u 22:12

Nogometaši Dinama u srijedu (1. studenog, 14 sati, MAXSport, MAXtv) u Oriovcu protiv Oriolika igraju utakmicu osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Uoči tog susreta trener Sergej Jakirović je bio više nego izravan

Pred uzdrmanim Dinamom je niz od četiri utakmice u gostima. 'Modri' prvo u srijedu (1. studenog, 14 sati, MAXSport, MAXtv) u Oriovcu igraju susret osmine finala SuperSport Hrvatskog Kupa protiv Oriolika, a nakon toga gostuju kod Varaždina, Viktorije Plzen i Rijeke.

Kup utakmicu je najavio trener 'modrih' Sergej Jakirović.

'Moramo pokazati ozbiljnost. Danas je svima jasno da nema lakih utakmica bez obzira protiv kojeg protivnika igraš. Mi moramo pokazati kvalitetu, razinu-dvije više, koliko god treba da to prođemo. To je jednostavno obaveza, sve ostalo je... Nedavno smo igrali prijateljsku utakmicu s njima, nisam htio da to odgađamo. Ovo je službena utakmica i u njima je sve moguće. Imamo iskustvo s Ponikvama jer tamo nije bilo nimalo lako kako bi to sugerirao konačni rezultat', kazao je Jakirović te najavio promjene u momčadi:

'Da, bit će promjena u momčadi. Od juniora su ostali Vrbančić i Čaić. Vrbančić bi trebao igrati od prve minute, dobit će ostali priliku, a igrače koji su iznijeli teret u zadnjim utakmicama ćemo odmoriti. Povest ćemo ih nekoliko za klupu za ‘ne daj Bože‘, da imamo više opcija po linijama. Ovo je još jedna prilika za nezadovoljne i možda ljute igrače da pokažu koliko imaju talenta.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Protiv Lokomotive se Dinamo spasio u sudačkoj nadoknadi...

'Napravili smo analizu. Nakon šokantnog ulaska u ulasku koji nas je dodatno stresao jer se cijelo prvo poluvrijeme vidjelo da nismo u pravom ritmu, da imamo problema s gradnjom napada. Nakon 30. minute smo došli k sebi i imali nekoliko pokušaja, a sa zamjena u poluvremenu smo dobili više okomitosti i bolji protok lopte. Stavili smo Lokomotivu pod pritisak, imali smo sreću kod šanse Žilinskog jer bi tada bilo sve gotovo s 2:0. Zahvalio bih se publici jer nas je nosila, cijelo drugo poluvrijeme nas je tjerala naprijed i nitko sretniji od nas nakon pobjede. Možda nam se vratilo za neke ranije utakmice. Ne mogu reći da smo pobijedili zasluženo jer je Lokomotiva imala šansu da završi utakmicu, ali to je draž i čar nogometa', analizirao je Jakirović te otkrio:

• +28
Dinamo - Lokomotiva (13. kolo SuperSport HNL-a) Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

'Igrači su nakon utakmice reagirali jako emotivno, kao da im je palo tisuću tona s leđa, baš su se veselili kao da je bilo finale nečega. Vidjelo se i kada je cijela klupa uletjela u teren nakon drugog gola da imaju momčadsko zajedništvo i da žive za to. Uvjeren sam da će ovo biti prekretnica - ako imaš pošten pristup i daješ sve od sebe, lopta će ti to negdje vratiti sigurno.'