FINALE KVALIFIKACIJA

Dramatičan poraz Hrvata u Rimu. Gubio je u trećem setu 0:5 i umalo napravio čudo

07.05.2024 u 16:46

Hrvatski tenisač Duje Ajduković (ATP-125.) ostao je bez plasmana u glavni turnir iz Masters serije u Rimu.

Splićanin je u utorak u finalu kvalifikacija poražen od domaćeg tenisača Francesca Passara (ATP-240.) sa 7-6(5), 6-7(6), 7-6(3)

Koliko je meč bio izjednačen govori podatak da su sva tri seta odlučena tie breakom. Prvi je pripao Talijanu, a drugi Ajdukoviću.

Najzanimljiviji je bio treći set u kojem je Talijan poveo s 5-0 nakon što je hrvatskom tenisaču dva puta oduzeo servis. No tada Ajduković osvaja sljedećih pet gemova i izjednačava 5-5.

Nakon toga je svaki tenisač dobio svoj servis, a kada su došli do tie breaka, meč je nakratko prekinut. No, nakon prekida Talijan je bio koncentriraniji i plasirao se u glavni ždrijeb turnira u Rimu.

Podsjetimo, Ajdukovića je jedan korak dijelio od glavnog ždrijeba i na nedavno održanom turniru u Madridu.