ENGLESKA LIGA

Chelsea i Mateo Kovačić pronašli žrtvu u Premiershipu; napokon svanulo sunce i WBA-u poslije Bilićevog odlaska

16.01.2021 u 21:03

Nogometaši Chelseaja u subotu su u gostima kod Fulhama slavili sa 1:0 i to nakon što su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više, jer je u 44. minuti zbog grubog starta isključen branič domaćina Antonee Robinson

Pobjednički gol zabio je Mason Mount u 78. minuti. Tako trener Chelseaja Frank Lampard može malo odahnuti nakon što je u prethodna tri kola osvojio samo jedan bod i pritom doživio poraze od Arsenala (1:3) i Manchester Cityja (1:3).

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je za Chelsea cijeli susret pruživši solidnu partiju.

• +7
Fulham - Chelsea, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: John Walton / POOL

Nakon devet utakmica bez pobjede nogometaši Brightona napokon su slavili, svladavši u 19. kolu u gostima Leeds sa 1:0 pogotkom Neala Maupayja u 17. minuti. Leeds je pak upisao drugi prvenstveni poraz bez postignutog gola.

West Ham je na svom stadionu pobijedio Burnley s 1:0, a pobjednički gol postigao je Michail Antonio u 9. minuti na asistenciju Pabla Fornalsa.

U susretu 19. kola Premier lige West Bromwich Albion je u subotu u gostima ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši Wolverhampton sa 3:2. West Brom je poveo u u 8. minuti iz penala kojeg je realizirao Brazilac Matheus Pereira, ali do poluvremena domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat. Prvo je u 38. minuti izjednačio 18-godišnji Portugalac Fábio Silva, a pet minuta kasnije Willy Boly pogađa za vodstvo Wolverhamptona 2:1.

Novi preokret, ali ovaj puta u korist gostiju, dogodio se u prvih 11 minuta drugog poluvremena. Semi Ajayi je u 52. minuti zabio za 2:2, a četiri minute nakon toga je Brazilac Matheus Pereira ponovno iz penala pogodio za konačnih 3:2, i tako je predzadnji West Brom došao do tek druge prvenstvene pobjede u sezoni, a prve pod vodstvom trenera Sama Allardycea, koji je naslijedio Slavena Bilića.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 19. kola Premier lige Leicester je na domaćem terenu protiv Southamptona slavio s 2:0, a strijelci su bili James Maddison (37) i Harvey Barnes (90+5).

Uoči nedjeljnog derbija između Liverpoola i Manchester Uniteda, Leicester je privremeno izbio na drugo mjesto s bodom manje od vodećeg Manchester Uniteda i dva više od Liverpoola.